Etosha Havuzu

Etosha Havuzu; Afrika’nın en uç kısımlarında yer alan Nambiya’da bulunan Etosha’da suyu çekilen bir göldür Etosha Havuzu. Adeta bir iskelet havuzdur. Namutoni, Okaukuejo ve Ekuma Nehri arasındadır.

Etosha Havuzu

Bu kurak ve çatlak havuz iskeletinin yerlerinde bir çok hayvanın yaşam savaşı verirken ki bıraktığı ayak izlerini görebilirsiniz. Etosha Havuzu, daha öncelerde kendisin besleyen nehirler kuruduktan sonra, yüzeyinde tuzla karışık kum ile örtülmüş bir gemi kaburgası görüntüsüne kavuşmuştur. Etosha havuzunun eteklerinde su varken oluşan tuz kalıntıları, hem suyun sınırını göstermekte hem de önceden olan sular on binlerce flamingo ve çok çeşitli kuşların yaşam alanı olmaktaydı.

Yağmur yağdıktan kısa bir süre sonra yağmur suyu birikintileri hemen çekilir ve havuz yine eski görüntüsüne dönüşmek üzere yeni izler oluşacak şekilde yumuşamış olur.

Etosha Havuzu Resimleri Görselleri >>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Etosha Havuzu için yorumda bulun

    Etosha Havuzu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Etosha Havuzu için ilk yorumu yapabilirsin.