Eymir Gölü Nasıl Gidilir

Denizsiz başkentimiz Ankara’da, doğal olarak su kenarları, içinde su olan her türlü seçenek son derece cazip kabul edilmektedir. Bu cazip seçeneklerin belki de en popüleri ise Eymir Gölü’dür. ODTÜ’ye ait arazi üzerinde küçük bir göl olan Eymir Gölü, yürüyüşler, gölde gezintiler, doğayla baş başa huzur dolu saatler için şehirdeki en önemli fırsatlardan birini teşkil etmektedir.

Eymir Gölü Nasıl Gidilir

Eymir Gölü Nerede – Eymir Gölü Hakkında Bilgi

Deniz seviyesinden yüksekliği 981 Metre olan Eymir Gölü, Ankara’nın Çankaya ilçesi sınırlarındadır. Eymir Gölü’ne toplu taşıma ile de, özel araç ile de son derece rahat bir şekilde ulaşmak mümkündür. EGO’ya bağlı otobüsler ile göle erişmek için çok sayıdaki seferden istifa edilebilmektedir. 105, 137, 178, 195 no’lu seferler bunlardan sadece bazılarıdır. Şahsi araç ile ulaşım için ise Konya Yolu’nu takip etmek; Eymir Gölü tabelaları ile yapılan yönlendirmeler doğrultusunda ilerlemek yeterli olacaktır.

Gölbaşında kahvaltı yapmak istendiğinde bölgedeki en popüler tesisler şunlardır:

  • ODTÜ Eymir Gölü Tesisleri
  • Eymir Gölü Bağevi.

Eymir Gölü Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Manavgat Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Manavgat, Manavgat Foto Galerisi ve Manavgat Gezilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • eymir gölüne nasıl gidilir

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eymir Gölü Nasıl Gidilir için yorumda bulun

    Eymir Gölü Nasıl Gidilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eymir Gölü Nasıl Gidilir için ilk yorumu yapabilirsin.