Fas Gezilecek Yerler

Hem bir Akdeniz ülkesi, hem de bir Afrika ülkesi olan Fas; bu özel konumu nedeniyle son derece güzel ve gezilesi yerlerin başında gelmektedir. Egzotik bir havanın hakim olduğu ülkede, çok farklı konseptlerde tatiller yaşanması mümkün olduğundan, dünyanın birçok yerinden yoğun şekilde ziyaret almaktadır. Şimdi sizlere Fas Gezilecek Yerler makalemizi sunuyoruz.

Fas Gezilecek Yerler

Fas gezilerinizde, zamanı en iyi şekilde değerlendirebilmek ve şahsi güvenliğinizi koruyabilmek adına tur şirketleri vasıtası ile gezmenizi tavsiye ederiz. Fas gezilecek yerler listenize dahil etmeyi ihmal etmemeniz gereken yerleri ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

Fez (Fes): Ülkenin en tanınmış kentlerinden olan Fez; Eski Fez ve Yeni Fez olarak iki kısma ayrılmıştır. Kentte mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olan Fez Çarşısında; yaklaşık 2000 adet mağaza bulunmaktadır.  Diğer görmeniz gereken yerler arasında Kraliyet Sarayı, Büyük Camii, Bau (Bou) İnania Medresesi gibi yerleri saymak mümkündür.

Marakeş (Marakesh): Fas’ın bir diğer ünlü kenti de Marakeş’tir. Hem turistik açıdan, hem de ticari anlamda kent önemli bir merkez teşkil etmektedir. Kentteki en önemli yapılardan biri Kutubiye Camii’dir. Cami; 67 metrelik minaresi ile tanınmaktadır. Marakeş’te görmeniz gereken yerlerden bazıları şu şekildedir; Menara Bahçeleri, Palmiye Korusu, El Badi Sarayı, Jamaa El Fnaa Meydanı, vb.

Agadir: Deniz-kum-güneş konseptli tatiller için ülkedeki en uygun bölge Agadir’dir. 5 yıldızlı süper tatil köyleri ve otelleri ile Agadir, dünya çapında ünlü merkezlerden biridir. Bölge; Atlas Dağları ve okyanusun birleştiği noktaya yer almakta, muhteşem manzaraların oluşmasına da zemin hazırlamaktadır.

Fas Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Cibuti Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Assal Gölü, Başkanlık Sarayı ve Çevre köyler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • fas gezilecek yerler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Fas Gezilecek Yerler için yorumda bulun

    Fas Gezilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fas Gezilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.