Hawaii – Hawaii Gezilecek Yerler

Tatil denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan Hawaii, Büyük Okyanus’un kuzeyinde yer alan, muhteşem kumsallara, tropik meyvelere ve daha birçok göz alıcı doğal güzelliğe ev sahipliği yapan bir adalar grubudur ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin 50. eyaletidir.

Hawaii – Hawaii Gezilecek Yerler

hawaii tarihi

hawaii

Hawaii Hakkında Bilgi ve Hawaii Tarihi

M.Ö. 1000 yılında Polinezya yerlileri tarafından keşfedilen ve de işgal edilen Hawaii Adaları, adaya vardığınızda başınıza takılan çiçekli taçlar gibi her dönem tatil beldeleri içinde başı taçlı olanlardan olmuştur.

Hawaii Adalar Grubu’ndaki adalar şunlardır: Niihau, Kauai, Oahu, Molokai, Lanai, Kahoolawe, Maui, Hawaii.

Balayı çiftlerinin özel tercihleri arasında yer alan Hawaii, tatil ile eş anlamlı statüsünü günümüzde de devam ettirmektedir.

Hawaii Gezilecek Yerler

Hawaii adaları

Hawaii adaları

Hawaii eşsiz kumsalları, göz alan denizi ile deniz- kum- güneş konseptindeki bir tatil için bulunmaz bir fırsat olmakla birlikte, sadece deniz tatili için elverişli olması ile değil, barındırdığı birçok gezilesi görülesi yerleri ile de cezp edicidir.

Hawaii’de görülmesi gereken yerlerinden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Waikiki Plajı

Waikiki Plajı

Waikiki Plajı

 

Hawaii Adaları’nda gidilecek ilk adres Waikiki Plajı olmalıdır. Zira, başkent Honolulu’da yer alan bu ünlü plaj, sadece muhteşem deniz ve eşsiz kumsalı ile değil, şehrin göbeğindeki konumu, etrafındaki görkemli gökdelenler, cıvıl cıvıl alışveriş merkezleri, birbirinden şık restoranları ile ziyaretçilerine her ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri inanılmaz keyifli bir ortam temin etmektedir.

Hanauma Plajı

hanauma plajı

hanauma plajı

 

İçinde süs balıklarının yaşadığı, sönmüş bir kraterden ibaret bir havuzun deniz kenarında yer aldığı kumsalı ile plaj enteresan ve hoş bir görselliğe sahiptir.

Hawaii’de görülmesi gereken diğer yerleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Foster Botanik Bahçesi
 • Hawaii Yanardağlar Ulusal Parkı
 • Diamond Tepesi
 • Kapiolani Parkı
 • Bishop Müzesi
 • Pearl Harbour Limanı
 • Volcana Sanat Merkezi
 • Ka Lae Burnu, vb.

Hawaii ye Nasıl Gidilir

havaii hakkında bilgi

havaii hakkında bilgi

 

Hawaii’ye ülkemizden ve dünyanın birçok ülkesinden havayolu ile direkt ulaşım imkanı mevcuttur.

Hawaii de Ne Yenir Hawaii Yemekleri

Hawaii yemekleri ne yenir

Hawaii yemekleri ne yenir

 

Çin, Japon, Filipinler ve Kore mutfakları gibi ağırlıklı Uzakdoğu kökenli dünya mutfaklarının sıklıkla yer aldığı adalar mutfağı, dünyanın en karma ve dolayısı ile en zengin mutfaklarından biri durumundadır.  Ana yemek olarak “kalua domuzu”nun görüldüğü ziyafet sofralarında adalarda yetişen çeşit çeşit meyve ve sebzeler ve bunlarla yapılan yiyecek ve içecekler eksik olmaz. Özellikle Hawaii meyveleri ile yapılan ve süslenen buzlu çay, hem damaklara, hem de gözlere bayram yaşatacaktır.

Hawaii Resimleri

Bir önceki yazımız olan Halikarnas Mozolesi – Halikarnas Mozolesi Nerede başlıklı makalemizde Bodrum Halikarnas mozolesi, Halikarnas mozolesi fotografları ve Halikarnas mozolesi gezilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

 • bulgaristan gezilecek yerler
 • mersin gezilecek yerler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Hawaii – Hawaii Gezilecek Yerler için yorumda bulun

  Hawaii – Hawaii Gezilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hawaii – Hawaii Gezilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.