İstanbul Mangal Alanları

İstanbul yapısı ve coğrafi konumu gereği oldukça kalabalık ve geniş alanlara sahiptir. İstanbul turizm ve tarih alanında gelişmesiyle birlikte semtlerde ki mangal mekanları ile de oldukça konuşulmakta. Tarihi, coğrafyası ve mimarisi ile konuşulan İstanbul pekte bilinmese de mangal mekanları, mesire alanları ve piknik alanlarıyla da ön planda olması gereken bir il. Her övgüyü hak eden İstanbul mesire ve piknik alanlarıyla da oldukça ilgi görmekte. İstanbul mangal ve mangal alanları ile halka hizmet vermektedir.

A – Mihribad Mangal Alanı

İstanbul mangal denildiğinde akla gelen ilk piknik yerlerinden biri, mihribad mangal alanıdır. Kanlıca da bulunan Mihribad mesire yeri ızgara ve mangal alanında hizmet vermekte keza sizlerin de bu imkandan faydalanmasına sebep olmaktadır.

B – Belgrad Ormanı

İstanbul mangalda öncü mekanlardan biride belgrad ormanlarıdır. Ormanı, temiz havayı ve yeşil bitki örtüsünü bir arada tutan belgrad ormanları Bahçeköy belgrad ormanı ile hizmet vermektedir. Dilerseniz mangal keyfini yaşayıp dilerseniz yürüyüş yapıp gezebileceğiniz bir mekan olan Bahçeköy belgrad ormanı sık tercih edilen mekanlar arasındadır. Girişte kişilere 10 tl arabalara park yeri beraber 20 TL ücret ödeyeceğiniz bir alan.

C – Göztepe Mangal Keyfi

Göztepe de bulanan Göztepe piknik alanı da İstanbul da mangal keyfini yaşayacağınız bir diğer mekan olarak kayıtlara geçmektedir. Göztepe de kolay bulunabilen ulaşımı kolay bu mekan yine beğenilen mekanlar arasına adını yazdırmayı başarmış durumda. Göztepe piknik alanı ağaçlar arasında yürüyüş yapıp, aynı zamanda kaliteli vakit geçirmek isteyenler için tek alternatif durumunda.

D – Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanı

İstanbul mangal alanlarından biride Mehmet Akif Ersoy mesire mangal yeridir. Izgara, mangal, ve pikniğin birleştiği bu mekan yine oldukça tercih edilenler arasındadır. İstanbul mangal alanları denildiğinde akla gelen mekanlardan biri olan Mehmet Akif Ersoy piknik alanı, çayırbaşı caddesi, İETT otobüs durağının hemen karşısında yer almaktadır.

E – Rumeli Kavağı

İstanbul mangal mekanları arasında ızgara, balık ve etin keyfinin yaşandığı bir diğer mekan Rumeli Kavağı piknik alanı. Dilerseniz kendi mangalınızı kendiniz götürüp mangalın tadına varabilir, dilerseniz de orada temiz bir şekilde yapılmış işinin ehli insanlara güvenip nezih restorantlar da yiyebilirsiniz. Sadece mangal keyfinin değil aynı zamanda ızgara, balık, et imkanı sunan bu mekan balık tutmanın da keyfini yaşatacaktır sizlere. Golf sahalarından, yelken tesislerine, futbol sahalarından piknik alanlarına kadar birçok alanda hizmet veren bu mekan sariyer üzerinde ikamet ederken sol tarafa dönüp sahil yolunu takip ederseniz Rumeli Kavağı Sarıyer mangal alanına ulaşabilirsiniz.

D – Avcılar Koru

İstanbul mangal alanların sınır tanımıyor. Çeşitli mangal ve piknik alanları ile halka hizmet sunan yerlerden bir tanesi de, Avcı Korudur. Üsküdar- şile yolu tarafından tem otoyolundan 5 km uzaklıkta olan bu mekan mangalın keyfini yaşayacağınız diğer mekanlardan biridir.

E – Polonez Köy Parkı

Mangal alanlarından biride İstanbul Anadolu yakasında bulunan Polonez köy tabiat parkıdır. Polonez köy tabiat parkı, temiz mekan ve yeşil alanları ile Anadolu yakasında ki halkın sık tercih ettiği yerler arasına girmeyi başarmış durumda. Kolay ulaşılabilen, temiz, yeşil ve doğayı birleştirip oksijenli bir ortamda piknik yapıp mangal keyfi yapmak isterseniz Anadolu yakasında bulunan Polonez köy tabiat parkı sizlerin isteklerine cevap verecektir. Çocuklarınızla aileniz veya sevdiklerinizle kalabalık toplulukları da ağırlayan bu mekan hizmetinizde.

 

Bir önceki yazımız olan Aydos Piknik Alanı başlıklı makalemizde anadolu yakası aydos piknik yeri, Aydos Piknik Alanı ve istanbul aydos piknik alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • istanbul mangal yerleri
  • istanbul mangal alanları

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İstanbul Mangal Alanları için yorumda bulun

    İstanbul Mangal Alanları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul Mangal Alanları için ilk yorumu yapabilirsin.