İstanbul Mesire Yerleri

Mesire yerleri metropol kenti İstanbul veya büyük şehirlerde vazgeçilmez dinlenme alanları arasında. İstanbul kalabalık nüfusu ve yoğun, stresli yaşam koşulları ile kendilerini mesire alanlarına atmak isteyenler oldukça fazla. İstanbul un yabancısı veya bu doğal sizlerin hizmetine sunulmuş bu mesire alanlarından haberdar değil, geniş bilgiye sahip değilseniz bizler sizler için gerek Anadolu yakasıda gerek Avrupa yakasında gidip gezip eğlenip ve piknik yapabileceğiniz mesire alanlarını derledik. İstanbul iki yakayı bir araya getiren, doğal ve tarihi güzellikleri ile göz kamaştıran bir şehir doğal olarak İstanbul mesire yerleri de bir o kadar güzel ve doğal olacaktır.

A – Aziz Paşa Mesire Yeri

İstanbul mesire yerlerini tanıtmaya öncelikle, Aziz Paşa Mesire Yeri ile başlayalım istedik. Aziz Paşa Mesire yeri doğal yeşil alanı ve ağaçlık bölgesi ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle doğa tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelen Aziz Paşa Mesire yeri Kemerburgaz Eyüp’te yer alıyor. Gitmek isteyenlere maslaktan aşağıya doğru cendere yolu üzerinde sağ tarafta yer alıyor. Cendere yoluna girildikten sonra 2 km ilerleyerek sağ tarafınızda bulunan Aziz Paşa Mesire Yerine ulaşabilirsiniz. Aziz Paşa Mesire Yeri sadece piknik alanı olarak değil aynı zamanda eğlenip güzel vakitler geçirebileceğiniz nezih bir mekan. Izgara, balık ve mangal keyfi hizmetinize sunulmuş, dilerseniz burada bulunan mangal alanlarında açık havada yemek yiyebilir dilerseniz kendiniz mangalınızı yakıp piknik yapabilirsiniz.

B – Rumeli Kavağı

İstanbul mesire yerlerinden bir diğeri Rumeli Kavağı Mesire Yeri keyfine düşkün olanların tercihleri arasında. Lokanta, piknik alanı, market, yelken tesisleri, mini golf sahası, futbol sahaları, plajı ile sizlerin hizmetine sunulmuş bir mesire alanı. Sadece piknik yapmak isteyenler için değil aynı zamanda balıkta tutabilirsiniz. Balık tutma imkanı da sağlanan bu mekan oldukça temiz ve yeşil alanlar ile kaplanmış. Ağaçların arasında oturabileceğiniz ahşap evleri ve oturma ile de oldukça dikkat çeken mekanlar arasına girmeyi başarmış durumda. Bu nezih mekana ulaşmak isteyenler Sarıyer üzerinde Rumeli Kavağı takip edip, sol tarafta bulunan yolu girip sahil yolunu takip ederek bu mekana ulaşabilirler. Kolay ulaşımı ve şık mekanı ile toplu ve ailecek eğlenebileceğiniz bir mesire alanıdır.

C – Aydos Mesire Yeri

İstanbul mesire yerleri arasında sık tercih edilen bir diğer mekan, Aydos mesire yeridir. Aydos mesire yeri yeşil alanların sizlere sunulması ile konuşulan bir mekan. Ağaçlık ve yeşillikler arasında stres atmak istiyorum kalabalıktan uzak kalmak istiyorum diyorsanız Aydos Mesire yerini tercih edebilirsiniz. Yakacık mevkiinde bulunan bu mekan sıkça tercih edilenler arasında. Ulaşmak isteyenler Yakacık yeni mahalle üstü no: 6 adresinden bu mekana ulaşabilir.

D – Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri

İstanbul da mesire alanları denildiğine akla gelen bir diğer yer, mili şairimizin ismini taşıyan Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeridir. Mehmet Akif Ersoy Mesire yeri yine şık ve temizliği ile ön plandadır. Yeşil ve temiz oluşu sıkça tercih edilmesine sebep olmaktadır. Ağaçlar arasında yapılan piknik unutulmayacak tadı bırakacak. Ulaşmak isteyenler için Çayır başı caddesi İETT Durağı karşısında yer alan bu mekan sizlerin hizmetine sunulmuş.

E – İmrahar Mesire Yeri

Mesire alanı denildiğinde Arnavut köyde bulunan İmrahar mesire Yeri unutulmamalı. Arnavut köy ve civarında kiler sıkça tercih ettikleri mekanlar arasında olan İmrahar Mesire Yeri piknik yapacağınız bir mekan.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İstanbul Mesire Yerleri için yorumda bulun

    İstanbul Mesire Yerleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul Mesire Yerleri için ilk yorumu yapabilirsin.