İstanbul Piknik Yerleri

İstanbul da yaşayanlar için oldukça zor dur mesire yerleri piknik alanları bulmak. Özellikle kalabalıktan gürültüden hava kirliliğinden ve stresten uzaklaşmak adına günlerin yorgunluğunu izin günlerinde piknik yaparak değerlendirmek kişiler piknik alanı bulmakta zorlanmaktadırlar. Semt ve yakaları ayırt ederek açık adres şeklinde kolay bulmanıza olanak tanıyıp en nezih piknik alanlarını sizlerle paylaşma idealine büründük.

A – Alibey Köy Barajı

İstanbul piknik yerleri olarak oldukça geniş ve bilinmese de sayıları bir o kadar fazla. İlk aklımıza gelen yerler, ilk aklımıza gelen piknik alanı Alibey Köy Barajı. Alibey Köy barajı adında da anlaşılacağı gibi baraj etrafına kurulmuş bir piknik alanıdır. Ağaçları, yeşil mekanı ile sizlerin hizmetini sunulmuş. Alibey Köy de bulunan bu mekan oldukça bilindik ve kolay bulunabilir bir yer olduğu için de sıkça tercih edilenler arasındadır. Taşdelen piknik alanı

B – Taş Delen Piknik Alanı

İstanbul piknik yerlerinden bir tanesidir. Taşdelen piknik alanı ağaçlık ve cimler üzerinde sessiz bir ortamda temiz mekan da piknik yapmak isteyenlerin tercihi durumunda. Mangal keyfinizi rahatlıkla gerçekleştirebilir, keza yürüyüşler yapabilirsiniz.

C – Tuzla Hacet Deresi

İstanbul piknik yerlerinden bir diğeri, Hacet Deresi Tuzla da yer alan Hacet Deresi son zamanlarda sık tercih edilen mekanlar arasında. Oldukça ilgi gösterilen bu mekan İstanbul Tuzla da Aydınlı Köyü içerisinde bulunmaktadır. Yine bu piknik alanı da yeşil ağaçlık bir piknik alanıdır. Ahşap banklar sayesinde de rahatlıkla oturabilecek, mangal keyfinizi yaşayabileceksiniz.

D – Göktürk Göleti

İstanbul piknik yerleri denildiğinde Göktürk Göletini unutmamak gerekir. Göktürk Göleti gölet etrafında ki yeşillik ve ağaçlı alanları ile kamelyalar ile hizmet vermekte ve yine rahatlıkla güvenle tercih edilen yerler arasındadır.

E – Aydos Mesire Yeri

Aydos Mesire piknik yeri yine İstanbul piknik yerleri arasında oldukça beğenilenler arasında. Mekan oldukça geniş, ferah ve havası temiz olarak bilinmektedir. Yakacık mevkiinde bulunan Aydos Mesire piknik yeri Yakacık yeni mahalle üstü no:6 da yer almaktadır.

F – Fatih Ormanı

İstanbul piknik yerleri denildiğinde Fatih Ormanını unutmamak gerek. Fatih Ormanı Bahçeköy semtinde yer almaktadır. Geniş ormanlık alanları ile ormanın temiz havasını soğuyarak piknik yapmak istiyorum diyorsanız Fatih Ormanı sizleri bekliyor. Adeta ormanın tüm güzellikleri bulunan piknik mekanı, kolay ulaşımı ve rahat bulunacak bir yer olması nedeniyle yine sık tercih edilen mekanlar arasındadır.

G – Rumeli Kavağı

Bizler gezip hazır bir şekilde mangalımızı yemeğimizi yemek istiyoruz, yanımızda mangal götürmek istemiyoruz diyorsanız sizleri de düşündük. Rumeli Kavağı sizleri bekliyor. Nezih bir mekan olan Rumeli Kavağı çok beğenilen İstanbul piknik yerleri arasına girmeyi başarmış durumda. Sarıyer de bulunan Rumeli Kavağı, balık tutma imkanı ile sizlere balık tutmanın keyfini yaşatacak aynı zamanda lokanta, plaj, mini golf sahası, futbol sahası, yelken tutkunları ile yelken tesisleri, ahşap evlerde oturma ve dinlenme fırsatı ile sizlerin aradığı mekan olmakta. Deniz, sahil, yeşil ve doğayı bir arada tutan bu mekan oldukça beğeniyle karşılanmaktadır.

H – Aziz Paşa Piknik Alanı

İstanbul piknik yerlerinde Aziz Paşa piknik alanını da sizler ile tanıştırmak isterim. Eyüp semtinde Kemerburgaz da bulunan bu mekan Eyüp ve çevresinde ki halka hizmet etmektedir. Aziz Paşa piknik alanına ulaşmak isteyenler maslaktan aşağıya cendere yolu üzerinde istikamete devam ederken sağ tarafta bulunur. Cendere yoluna girince 3 km ileride sağ taraftadır.

 

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İstanbul Piknik Yerleri için yorumda bulun

    İstanbul Piknik Yerleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul Piknik Yerleri için ilk yorumu yapabilirsin.