İzmir Bayraklı Gezilecek Yerler

İzmir Bayraklı Gezilecek Yerler; İzmir Merkez’den 16 dakika kadar çok yakın bir mesafede olan Bayraklı İlçesi, sahil kenti olmaktadır.

İzmir Bayraklı Gezilecek Yerler

İzmir’in ilk olarak Bayraklı’da kurulduğu söylenmektedir. 2008 seçimlerine kadar Karşıyaka’ya bağlı bir belde olan Bayraklı, 2008 sonrasında ilçe olmuştur.

Antik çağda, havasının insanlara şifa olduğu, sağlık açısından dillere destan olmaktadır. Karşıyaka’nın bir mahallesi olan Bayraklı, gösterdiği gelişim, etkinlik ve büyüme ile, Karşıya’dan ve Bornova’dan mahalleler alarak ilçe statüsüne erişmiştir. Tamamen bir metropol olan Bayraklı, sakin bir tatil isteyenler için biçilmiş kaftandır. Gezilecek yerlerinde ise tarihi yerleri mevcuttur. Tarihi gezileri seviyorsanız, denizin güneşin ve kumun tadını çıkarmak istiyorsanız en güzel tatiliniz bu sene olacak demektir.

Bayraklı’da Nerede Kalabilirim?

Smyrna Otelleri

  • Ocakoğlu Hotel (Ankara Caddesi Bayraklı)
  • Hilton Garden Inn İzmir Bayraklı ( 1597/, Adalet, 1594/1. Sk. No:6, 35530 Bayraklı/İzmir)
  • Alsancak Otel Vesta ( 1475. Sk. No:3, 35480)
  • Hotel Best Inn Karşıyaka (Anadolu Cd. No:693, 35900 Karşıyaka)

Bayraklı Gezilecek Yerleri

  • Saint Antoine Katolik Kilisesi 
  • Smyrna (Arkaik Dönem, Klasik Çağ)

İzmir Bayraklı Resimleri

Bir önceki yazımız olan İzmir Bayındır Gezilecek Yerleri başlıklı makalemizde bayındır çiçek festivali, bayındır resimleri ve belevi mozolesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İzmir Bayraklı Gezilecek Yerler için yorumda bulun

    İzmir Bayraklı Gezilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İzmir Bayraklı Gezilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.