Kalahari Çölü

Kalahari Çölü; yabani bir hayat yaşayan, dünyanın en ilginç halklarından birinin yaşadığı bir yerdir. Yine Afrika sınırları içerisinde Botswana’da bulunmaktadır.

Kalahari Çölü

Çok geniş olan dümdüz alanı ile Kalahari çölü Botswanada değil de, Botswana Kalahari Çölünün içinde diyebilirsiniz. Çok sayıda ahyvanların bir arada ve kardeşçe yaşadığını görebilirsiniz. Hint tavuğu, afrika aslanı gibi hayvanlar susuzluğunu gölette giderir ve yırtıcı hayvanların av bölgesi olan göletler, savunmasız hayvanlar için çok tehlikeli bir alan olmuştur.

Sade düzlük yoktur tabii ki, tepeler de vardır ve ismi Tsodilo Tepeleridir. Bu bölgede öyle bir bitki vardır ki, katranlı suyunda balmumu yağ ve yapışkan ağda kıvamında bir öz içerdiği için kendiliğinden yanabiliyor. Bu bitkinin adı Bushman Kandili ya da yanan bitki’dir.

Kalahari Çölü Resimleri Görselleri >>>>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • мальта фото
  • мальта

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kalahari Çölü için yorumda bulun

    Kalahari Çölü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kalahari Çölü için ilk yorumu yapabilirsin.