Kemerburgaz Piknik Alanı

Avrupa Yakası denilince akla pek çok yer ve pek çok etkinlik gelir. Çünkü İstanbul’un hareketli olan birçok semti Avrupa Yakası’ndadır. Dolayısıyla da pek çok etkinlik Avrupa Yakası’nda yapılmaktadır. Bu sebeple insanlar boş vakitlerinde Avrupa Yakası’ nın bu güzel etkinliklerine katılırlar. Ancak özellikle de yazın geldiği bu zamanlarda insanların kendilerini sık sık sokağa atmalarından dolayı etraf oldukça kalabalıklaşmıştır ve bu sebeple de kişiler boş vakitlerini çok daha az kalabalık olan yerlerde geçirmek istemektedirler. Böyle deyince de akla ilk gelen yer ya da etkinlik elbette ki serin parklar ya da mesire alanları oluyor.

Her ne kadar İstanbul’ un taştan görünüşü altında pek fazla yeşil alan kalmamışsa da hala korunan ve sahip çıkılan birkaç tane inci tanesi bulunmaktadır.Bunlardan bir tanesi de Kemerburgaz Piknik Alanı’ dır. Sarıyer yakınlarında bulunan bu yer semtin merkezinden yaklaşık on beş dakikalık bir uzaklığa sahiptir. Bu mesafe ayarı elbette ki araç ile yapılacak olan seyahat için söylenmiştir.

Kemerburgaz tam olarak piknik yapmak için biçilmiş kaftandır. Bu sebeple birçok aile çocukları ile birlikte piknik yapmak için Kemerburgaz Piknik Alanı’ nı tercih etmiştir. Üstelik etrafta gezinen tavuk, horoz ve ördekler de bu mesire alanına köy hissi vermiştir. Bu da burasının diğer yerlere göre insanlar tarafından daha çok tercih edilmesine sebep olmuştur. Ayrıca Kemerburgaz Piknik Alanı’nda kahvaltı da on numaradır. Mükemmel denilebilecek türden bir köy kahvaltısı hazırlayan tesis üstelik fiyat konusunda da fazla uçmamıştır. Bu sayede piknik severleri zor durumda bırakmamıştır. Bununla birlikte piknik yapmak için buraya gelenler dilerlerse kendi getirdikleri piknik malzemeleri ile piknik yapabilecekleri gibi dilerlerse sipariş de verebilirler.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • kemerburgaz piknik yerleri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kemerburgaz Piknik Alanı için yorumda bulun

    Kemerburgaz Piknik Alanı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kemerburgaz Piknik Alanı için ilk yorumu yapabilirsin.