Kızılcahamam Mesire Yerleri

Her ne kadar başkentin dışında kalıyor olsa da Ankara denilince akla gelen ilk yerlerden birisi de Kızılcahamam’dır. Ankara’dan yola çıktıktan sonra epey bir kilometre kat etmek gerekse de Kızılcahamam İç Anadolu’nun sarı sarı küçük otlardan oluşan bozkırından kurtulmuş olan bir yerdir. Bu sebeple oldukça eşsiz bir görünüme sahiptir. Bu nedenle birçok Ankaralı buldukları boş vakitlerde üşenmeyip Kızılcahamam’a gelip burada vakit geçirirler. Oldukça keskin virajları ile bilinen yolu ile bile Ankaralı vatandaşları durduramamıştır ve insanlar buraya gelmekten üşenmemişlerdir. Hepinizin bildiği gibi ve adından da anlaşılabileceği gibi Kızılcahamam aslında kaplıcaları ile ünlü olan bir yerdir. Kaplıcalarının şifalı olduğuna inanılan bu yerde birçok gün tatil yapan insanlar ise Kızılcahamam’da hamama girmek dışında da bir şeyler yapmak isterler. İşte bunlardan birisi de pikniktir. Kızılcahamam mesire yerleri oldukça gelişmiştir ve de oldukça güzeldir.

Burada bulunan mesire alanlarından bir tanesi Çamkoru Mesire Alanı’dır. Ormanın içinde kalan bu yerde piknik yapmak oldukça eğlencelidir ve insan burada rahatlık ile doğa ile baş başa kalabilir. Piknik için tüm malzemelerinizi getirdiğiniz bu yere giriş için herhangi bir giriş ücreti bulunmamaktadır. Bununla beraber içince bulunan cafeler sayesinde piknik yapmak istemeseniz bile burada oturup güzel manzaranın tadına dilediğiniz kadar bakabilirsiniz. Bununla birlikte biraz yüksekte olduğu için hırka tarzı bir şeyler almakta fayda vardır. Buraya varmak için Kızılcahamam’a olan geliş süresini saymazsak bir yirmi dakikaya ihtiyaç vardır. Burası aileniz ile birlikte gelebileceğiniz harika bir mesire yeridir. Hatta belki de Kızılcahamam mesire yerleri arasında en güzel olanlar arasında bile sayılabilir. Burada olmaya ve burada vakit geçirmeye doyamayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • kızılcahamam piknik alanları

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kızılcahamam Mesire Yerleri için yorumda bulun

    Kızılcahamam Mesire Yerleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kızılcahamam Mesire Yerleri için ilk yorumu yapabilirsin.