Kocaeli Piknik Alanları

Kocaeli diğer adıyla İzmit ili İstanbul a yakınlığı ile bilinen sanayi kentlerindendir. İstanbul a sınır oluşu, aynı zamanda bu iki ilin yakınlığı semt olarak belirtildiğinde İstanbul ilçesi olarak bilinse de Kocaeli ayrı bir ildir. Kocaeli piknik alanları ormanlık, yeşil alanları ile tahribat uğramamış ormanları ve gelişmiş piknik alanları ile oldukça revaçta.

A – Gaziler Orman İçi

Stresli ve koşturmalı hayatta nefes almak isteyen kişiler Kocaeli bölgesinde veya çevresinde yaşayıp Kocaeli piknik alanlarını bilmeyenler için bizler Kocaeli de bulunan piknik alanlarını tek adreste topladık. En sevilen ve en çok tercih edilen piknik alanlarını bir araya getirdik. Kocaeli de piknik alanı denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri Gaziler Orman İçi Dinlenme yeridir. Gaziler Orman içi Gebze de yer almakta hem dinlenme tesisi hem piknik alanı olarak hizmet vermektedir. Dilerseniz kendi mangalınızı götürüp piknik yapabilir dilerseniz de sadece gezip dinlenme tesisinde bulunan restorantta mangalın keyfini çıkarabilirsiniz.

B – Kuzu Yaylası

Kocaeli piknik alanlarından bir diğeri ise Kuzu Yaylası dinlenme tesisleridir. Yine hem dinlenme tesisi hem piknik alanı olarak hizmet veren bu mekan, oldukça sık tercih edilenler arasındadır. Temiz ve nezih ortamı ile herkesin beğenisini kazanan Kuzu Yaylası Dinlenme Tesisleri piknik alanı olarak kullanılan mekanlar arasındadır.

C – Maşukiye Dinlenme ve Piknik Alanı

Kocaeli denildiğinde akla gelen bir diğer piknik alanı, Maşukiye. Maşukiye bilindiği üzere bir semttir. Adeta Kocaeli de gözde semtlerde olan Maşukiye dinlenme ve piknik alanı olarak ilk sıralardadır. Maşukiye yeşil bitki örtüsü, temiz ormanlar ve bakımlı alanları ile dikkat çekmektedir. Öyle ki Maşukiye yolu üzeri başlı başına bir piknik ve dinlenme alanıdır. Yol boyunca size et, balık, ızgara ve mangal mekanlarının eşlik ettiği yolun devamında Alabalık Vadisine ulaşırsınız. Balık tutkunlarının mekanı olan Alabalık Vadisi etrafı balık restoranları ile dolmuş kaliteli mekanlar ile çevrilidir. Ormanı, kuş seslerini, temizlik ve kaliteye burada ulaşabilirsiniz. Maşukiye İstanbul a 120, İzmit e ise 20 km uzaklıkta hem İstanbul hem çevre iller tarafından sıkça gelinen mekanlar arasındadır.

D – Şehitler Korusu

Kocaeli piknik alanlarından unutamayacağınız bir yerde Şehitler Korusudur. Bağçeşme bölgesinde bulunan Şehitler Korusu, çocuk oyun alanları, nezih restoranılar, piknik alanları ve 500 kişilik açık hava tiyatrosu ile tüm dikkatleri üzerine çeken piknik mekanlarından biridir.

E – Yeni Köy Yazlık Ilıcası

Kocaeli piknik alanlarından biride gölcük Yeniköy yazlık ılıcasıdır. Gölcük yolu üzerinde 15. Km de yer alan Yeniköy yazlık ılıcası denize 3 km uzaklıkta bir piknik alanıdır. Termal turizmi ile ön planda olan gölcük Yeniköy yazlık ılıcası termal tesis ve piknik alanı ile herkesin beğenisini kazanmaktadır.

F – Kefken Piknik Alanı

Kocaeli piknik alanları arasında Kefken i unutmak olmazdı. Kefken Karadeniz sahili ile sahil, deniz kum ve piknik alanını bir arada tutarak tercih edilen mekanlar arasında. Kandıra ya 20 km uzaklıkta sağ tarafta bulunan bu mekan adeta inci niteliğinde.

G- Birkaç Alternatif

Kocaeli piknik alanları arasında Kocaeli kent meydanı, Başdeğirmen mesire alanı unutmamamız gereken piknik alanları arasındadır. Kocaeli Yalova birleşimin de ki Eskihisar ve Eskihisar sahil yolunu unutmamak gerekir. Eskihisar restoran, otel ve piknik alanları ile deniz ve ormanı birleştiren mekanlardan.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • kocaeli piknik alanları
  • gebze piknik alanları

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kocaeli Piknik Alanları için yorumda bulun

    Kocaeli Piknik Alanları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kocaeli Piknik Alanları için ilk yorumu yapabilirsin.