Mardin Yılbaşı Programları 2015

Mardin Yılbaşı Programları 2015; Farklı kültürlerin izlerini yaşatmayı sürdüren ilginç bir kenttir Mardin. Yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezi olan hindiyi köy üretimi olarak masalara sunan Mardin yılbaşı programları eğlence anlayışının farklı yüzünü ortaya çıkarmaktadır.

Mardin Yılbaşı Programları 2015

Garden Inn Mardin Otelinde Türkan Kandıralı ve ekibi sahne alırken yerli içkilerin yanı sıra Süryani şarabı da ikram edilmektedir. Kişi başı 175 lira olan organizasyonda çocuklu aileler de unutulmayıp çocuklara özel eğlence düzenlenmiştir.

Büyük Mardin Otelinde ise sıra gecesi ve çiğ köfte ile farklı bir geceye hayran kalabilirsiniz. Seçkin ve farklı bir damak lezzeti ile başlayacağınız gece, türküler, şarkılar ve halaylar eşliğinde unutulmaz olacaktır.

<<<  Mardin Yılbaşı Programları Burada  >>>

Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan 1600 yıllık Kasr-ı Nehroz ise su ve ışık oyunları ile bambaşka bir atmosfere sahip olan havuzlu avlusu, yöresel ve dünya mutfaklarının lezzetleri, Süryani şarapları ve bölgenin otantik oyun havaları ile farklı bir yeni yıl kutlaması geçirmek isteyenler için oldukça güzel bir deneyim olacaktır.

Mardin belediye başkanı tarafından düzenlenen yeni yıl kutlaması ise tüm dünyadaki en farklı bir eğlence olmaktadır. Modernleşme adına özümüzü kaybettiğimiz savunan belediye başkanı sema gösterili ve dualı bir kutlama programı hazırlamıştır. Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte yeni yıla dualarla girmek ve mutlu bir yıl dilemek isteyenler için alternatif durumundadır.

Mardin’in pek eğlenceli olmayan gece hayatında sayılı mekânlar arasında Mardin yılbaşı programları hazırlansa da yine de Mardin’de yılbaşı kutlaması yapılması henüz çok fazla popüler değil. Mova Salon Mardin’de eğlenebilme adına farklı bir seçenek. Yerel sanatçıların canlı performansları, yöresel lezzetler ve Süryani şarabı eşliğinde geçirebileceğiniz yılbaşı gecesi hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim olacaktır.

Sıra geceleri ile Antik Sur ise Mardin yılbaşı programlarının en gözde olduğu mekânlardan biridir. Mardin’in geleneksel eğlencesi olan Leyli Geceleri de yeni yıl programı dâhilindedir. Arapça, Kürtçe, Türkçe ve Süryanice türküler eşliğinde geçen gecede saz ve söz hiç durmamaktadır. Geceye katılan müşterilere de Reyhani oynatmaya çalışan mekân farklı doğu kültürü ile farklı bir yılbaşının altına imza atmaktadır.

Davul, zurna, saz, def gibi müzik aletleri de farklılığın diğer bir yüzüdür.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılbaşı Programları 2015 başlıklı makalemizde Adrina Hotel De Luxe Spa, Ayvalık butik otelleri ve Balıkesir Yılbaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mardin Yılbaşı Programları 2015 için yorumda bulun

    Mardin Yılbaşı Programları 2015 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mardin Yılbaşı Programları 2015 için ilk yorumu yapabilirsin.