Marmaracık Mesire Yeri

Sarıyer daima İstanbul’a çok uzak olan bir semt de olsa doğal güzellikleri ile oldukça dikkat çeker. Sarıyer ilçesinde bulunan pek çok piknik alanı vardır ve İstanbullu insanlar kafa dinlemek için buraları oldukça fazla tercih etmektedirler. Şehre uzak ve doğaya yakın oluşu insanlara huzur verir. İnsanlar biraz da olsa şehrin gürültüsünden, kargaşadan, araba uğultusundan uzakta olmayı ve rahatlamayı isterler. Bunu da Sarıyer’de bulunan piknik alanları sayesinde rahatlıkla yapabilirler.

Bu mesire yerlerinden birisi de Marmaracık Mesire Yeri ‘dir. Marmaracık mesire yeri adından da rahatlık ve kolaylık ile anlaşılabileceği gibi Marmaracık koyundadır. Koy, oldukça güzel bir yerde olup Karadeniz’e kıyısı olan bir yerdir. İçinde çeşit çeşit ağaçlar vardır. Ayrıca denize kıyısı ile insanlar tarafından daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Mavi ile yeşilin eşsiz uyumunu sunan bir yer olan Marmaracık Mesire Yeri yaklaşık olarak bir saat uzaklıktadır. Sarıyer’i geçtikten sonra Rumeli Kavşağı’ndan sahil şeridi takip edilerek rahatlık ile bulunabilir. Aile gitmek için oldukça uygun olan bu mesire yeri tamamen doğa ile bütünleşmiş olan bir yerdir. İçinde pek çok şey bulunmaktadır. Pek çok etkinliğe katılabileceğiniz bu mesire yerinde çocuklarınız için de pek çok eğlence alanı bulunmaktadır. Onlar için yapılmış olan park ve oyun bahçelerinde oynayabilecekleri gibi yeşilliğin üzerinde de çeşitli oyunlar oynayabilirler. Sizler de tüm malzemelerinizi yanınızda getirerek burada rahatlıkla piknik yapabilirsiniz.

Size huzurun kapılarını aralayan Marmaracık Mesire Yeri mavi ile yeşilin buluştuğu şahane bir yerdir. Üstelik içinde bulunan ahşap evler sayesinde burada günübirlik vakit geçirmek yerine birkaç gün kalarak buranın tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • marmaracık mesire yeri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Müleyke büyükpınar dedi ki:

    Yarın için gitmek istiyoruz ama ücretli mi acaba ve rezervasyon lu mu

    • azmivuran dedi ki:

      biz sadece tanıtım yapıyoruz Müleyke hanım, elimizden gelseydi yardımcı olmayı çok isterdik…