MARMARİS’TE GEZİLECEK YERLER

Marmaris gezilecek yerler, Marmaris hava durumu, Marmaris nerede, Marmaris haber, Marmaris nereye bağlı, Marmaris hakkında bilgi, Marmaris nasıl bir yer, Marmaris resimleri, Marmaris videoları, Marmaris fotoğrafları,

MARMARİS

marmaris merkez

Marmaris hakkında bilgi

Yaz tatilcileri için muhteşem bir seçenek olan Marmaris, yeşilin ve mavinin bir arada bulunduğu nadide beldelerimizdendir. Pek çok gelir grubuna hitap eder ve yerli yabancı her tabakadan turistlere çok güzel bir tatil imkânı sunmaktadır. Muğla iline bağlı olmaktadır.

Marmaris tarihi kent merkezimarmaris-sahil

Tarihi kent merkezi kale çevresinde olmaktadır. Kaleyi en son Kanuni Sultan Süleyman tahkim etmiş. İç kale ve müze ziyarete açık. İyilik Kayalığı Arkeoloji Parkı, Hafza Sultan Kervansarayı, tarihi Bedesten, İbrahim Ağa Camii, Sarıana Türbesi Osmanlı’dan bu güne ulaşan diğer tarihi yapılardandır.

Günübirlik gezi teknelerinin bağlandığı iskele kalenin eteklerindedir. İskelenin önü ve arkası lokantalar, barlar, eğlence yerleri ve elbette alış-veriş yerleriyle dolu. Biraz ileride Yat Limanı (Netsel Marina) ve büyük yolcu gemilerinin iskelesi.marmaris videoları

Marmaris-Armutalan-İçmeler arasında kıyı boyu plaj yürüyüş yolu ve arkası oteller oteller… Armutalan ve İçmeler büyüyen Marmaris’in yeni beldeleri.

Netsel Marina’nın daha da ötesi Günnücek (piknik alanları), plajı halka ve ziyaretçilere açık küçük oteller, lokantalar ve Yalancı Boğazı (oteller, yat limanları, çekek yerleri)

Diğer gezilecek yerleri ise sırayla şöyledir; marmaris fotoğraflarıSedir Adası, Marmaris Beach, Marmaris Marina, Marmaris Milli Parkı, Aqua Dream Water Park, İçmeler Beach, Lycian rock tombs, Marmaris Castle, Dalyan River, Atlantis Waterpark,

 Marmaris Resimleri

 

 

Bir önceki yazımız olan Alanya - Alanya Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde alanya canlı izle, alanya gazetesi ve Alanya gezilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MARMARİS’TE GEZİLECEK YERLER için yorumda bulun

    MARMARİS’TE GEZİLECEK YERLER için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MARMARİS’TE GEZİLECEK YERLER için ilk yorumu yapabilirsin.