Matobo Tepeleri

Matobo Tepeleri; ürpertici bir görüntüye sahip olan Matobo Tepeleri inanılmaz bir kaya oluşumunun yanı sıra, savaş şefi ile elmas kralının mezarı olmaktadır.

Matobo Tepeleri

Afrika sınırlarında bulunan Matobo Tepeleri Zimbabve’de Dünya Penceresi Ulusal Parkının hemen yanında bulunmaktadır. Matopo Tepeleri’de denilmektedir. Çok mistik bir atmosferi bulunan mekânda, önceleri yaşayan halkı çok etkilemiştir. Yerli halk son derece sanatsal yanları gelişen insanlarmış. Yaptıkları eserde granit tuvaller üzerine çalışma yapılmaktaydı. Hayvan ve manzarayı resmeden halk, spritüel şekiller ve geometrik bulmacalar çizmek ve boyamak için hayvan yapı ile karıştırılmış kil ve sütleğen kavçuğu kullanmışlar.

Görüntü itibari ile kayadan şekiller orantısız bir denge ile üst üste sıralandığı için her an o büyük kaya parçalarından biri düşecekmiş gibi, nefesinizi tutarak bakacaksınız…

Matobo Tepeleri Resimleri Görselleri >>>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir