Mersin Piknik Alanları

03Geniş alanları, nezih mekanları ve temiz bakımlı doğası ile tüm beğenileri kazana Mersin piknik alanları adındın söz ettirmeyi başarmış durumda. Sizlerde Mersin de ikamet ediyor yaz aylarının da yaklaşması ile piknik sezonu açıldı bizlere değişik piknik alanı arıyoruz diyorsanız, sizler adına Mersin piknik alanlarının en beğenilen ve ulaşımı kolay olan alanları tasarladık ve bir araya getirdik. Mersin piknik alanları sadece Mersin halkına değil çeşit güzergahında ki dinlenme tesisleri ve dışardan gelen misafirlere de hizmet sunmaktadır. Mersin bölge illeri arasında en çok beğenilen ve gezilmesi gereken iller arasına altın harfler ile adını yazdırmayı başarmış ise takdir edersiniz ki piknik alanlarıyla da kendinden söz ettirmeyi başaracaktır.

A – Kara Ekşi Mesire Alanı

Mersin piknik alanları denildiğinde şüphesiz aklımıza gelen ilk mekanlardan biri kara ekşi mesire alanı. Mut ilçesinde bulunan kara ekşi piknik alanı, çam ağaçlarının temiz havası bol oksijenli ve kaliteli mekanlarda piknik yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında. Şehir dışından kara ekşi mesire alanı doğa tutkunlarını ağırlamaktadır. Sadece çam ağaçları ve yeşil alanları ile değil aynı zamanda yörede bulunan alabalık havuz ve alabalık yetiştiriciliği ile de kendinden söz ettirip balık tutkunlarını kendinden çekmeyi başarmaktadır. Piknik yapabilmek için halkın rahatlığı hat safhada düşünülmüş. Fazlaca piknik masa ve sandalyelerinin bulunduğu piknik alanı yapılan ocaklar ile de hizmet sunmakta. Mangal ve mangal keyfinden vazgeçmeyenlerin ilk tercihi olan mut ilçesinde ki kara ekşi mesire alanı gelişmiş piknik alanları arasındadır.

B – Kadıncık Göleti Piknik Alanı

Mersin piknik alanları denildiğinde akla gelen bir diğer piknik alanı kadıncık göletidir. Kadıncık göleti kadıncık vadisi etrafına yerleşmiş bir piknik alanıdır. Hidroelektrik santrali ve mesire alanı gezilmeye görülmeye değer mekanlar arasında. Kadıncık göleti akan suyu ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kadın göletinde ki su mavi ve tonların aksine yeşil tonu ile dikkat çekiyor.

C – Papazın Bahçesi Piknik Alanı

Mersin piknik alanları saymakla bitmiyor dikkat çeken bir diğer piknik alanı Papazın Bahçesi. Mersin Tarsus yolu üzerinde 7 km uzaklıkta olan Papazın Bahçesi yeşil alanı, temiz havası ve el değmemiş doğası ile ön planda. Cimler le kaplanan bu alan sadece Mersin halkının değil Mersine sağladığı turizm faydaları ile de konuşulmaktadır. Akan temiz ve pırıl pırıl suyu ile etrafında çevreleyen ağaçları ile çimlik mekan hizmete sunulmuş. Piknik masa ve sandalyeleri ve ocaklar ile mangal keyfini doruğa çıkarabilirsiniz. Piknik tutkunlarının vazgeçilmezi Papazın Bahçesi sık tercih edilen Mersin piknik alanları arasında.

D – Yer Köprü Şelalesi Piknik Alanı

Yer köprü şelalesi mersin piknik alanları arasında da kesinlikle unutulmamalıydı. Yer köprü şelalesi tanıtılmaz ise eksik bir hizmet olacaktı. Mut, ermenek ve Gülnar ilçelerinin birleşiminde olan yer köprü şelalesi sık tercih edilen piknik alanları arasında. Üç ilçenin geçiş bölgesinde olması da bilinen ve beğenilen piknik alanları arasına girmeyi başarmasına sebep olmaktadır. Suyun sesini, doğanın güzelliğin ve yeşilin rengi ile su rengini karıştırmak isteyenlerin kafasını dinlemek isteyenlerin vazgeçilmez mekanı.

E – Çakıt Vadisi Piknik Alanı

Mersin piknik alanlarında sık bilinenlerden biride çakıt vadisidir. Çakıt vadisi etrafında yeşil alanları ile tutkunlarını beklemektedir. Ücretsiz giriş yapılan çakıt vadisi piknik alanı piknik severlerin uğrak yerlerinden biridir.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • mersin piknik alanları
  • mersinde piknik yerleri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mersin Piknik Alanları için yorumda bulun

    Mersin Piknik Alanları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mersin Piknik Alanları için ilk yorumu yapabilirsin.