Meryem Ana Evi – Meryem Ana Evi Nerede

İzmir’in gezilecek yerleri arasında yer alan en çok tanınan Meryem Ana Evi her sene binlerce turistin akınına uğramakta, memleketimizin bu güzel tarihi mekanını gezme fırsatı bulamayan ziyaretçilerimize Meryem Ana Evi hakkında bilgi vermek istedik.

Meryem Ana Evi – Meryem Ana Evi Nerede

izmir selçuk meryem ana evi resimleri

Meryem Ana Evi Hakkında Bilgi

İzmir Selçuk’taki Bülbüldağı’nda, Hz. İsa’nın annesi’nin son günlerini St. Jean (Yuhanna) ile geçirdiği kilise olduğuna inanılmaktadır. Hristiyanların Hac merkezidir. Papalar tarafından da ziyaret yeri haline gelen Meryem Ana Evi, inanılmaz bir ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Meryem Ana’nın mezarının da Bülbüldağı’nda olduğu söylenmektedir.

meryem ana evi ibadet

meryem ana evi ibadet

Meryem Ana Evi Tarihi

Meryem Ana Evi’nde küçük bir Bizans Kilisesi bulunmaktadır. Sadece Hristiyanlar tarafından değil herkesin de ziyaret akınına uğrayan bir yerdir. 431 yılında Meryem Ana Evi adını almıştır. Bu yıllardaki Efes Konsili’ne kadar uzanan karşıt görüş Genel Konsil sonrasında İstanbul’a yazılan mektuptaki bir cümleye dayanır. Böylece 37-48 yıllarında Efes’te olduğunua inanılan St. Jean Meryem ile birlikte buraya geldiği ve Meryem Ana’nın burada yaşayıp 44 yılında öldüğü kabul edilir.

Bu tarihi ibadet yerini ziyaret edenlerin sayısı günümüzde on binleri aşmaktadır. İzmir’e gelip te Selçuk Meryem Ana Evini ziyaret etmeden gitmeyiniz.

meryem ana evi nasıl gidilir

meryem ana evi nasıl gidilir

Meryem Ana Evi’ne nasıl gidilir

Selçuk’a 9 kilometre uzaklıktadır. Bülbüldağı’nın üzerindedir. Mustafa Kemal Sahil Blv, Fevzi Paşa Blv, 9 Eylül Myd, Mürselpaşa Blv’dan birinci çıkış, Altın yol, Üniversite cd, E87, İzmir-Aydın Otoyolu Belevi Bağlantısı, İzmir – Aydın yolu /D550, Meryem Ana Yolu sağ tarafı… İyi tatiller…

meryem ana evi ziyaret saatleri

meryem ana evi ziyaret saatleri

Meryem ana evi ziyaret saatleri

08,30-12,00 / 13,00-1730 saatleri arasındadır.

izmir selçuk meryem ana evi tarihi

izmir selçuk meryem ana evi tarihi

Meryem Ana Evi ziyaret günleri

pazartesi günleri dışında her gün ziyarete açıktır.

meryem ana evi giriş ücretiMeryem Ana Evi giriş ücreti,

yabancı turistlere 12,50 TL, yerli turistler için ise 3,50 TL’dir.

Meryem Ana Evi Resimleri

Bir önceki yazımız olan Milas - Milas Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde bodrum milas arası, bodrum milas fotoğrafları ve bodrum milas gezilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • meryem ana evi nerede
  • meryem ana giriş ücreti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Meryem Ana Evi – Meryem Ana Evi Nerede için yorumda bulun

    Meryem Ana Evi – Meryem Ana Evi Nerede için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Meryem Ana Evi – Meryem Ana Evi Nerede için ilk yorumu yapabilirsin.