Okavango Deltası

Okavango; dünyadaki denize en uzak deltası olarak nam yapan bir yerdir. Yağmur suları ile genişleyip, suların çekilmesi ile daralan bir deltadır. Öte yandan çölün kavurucu sıcaklığına can veren ve serinleten bir deltadır.

Okavango Deltası

Güney Afrika sınırları içerisinde, Botswana’nın hemen üstünde yer almaktadır. Okavango Deltası’nın suları yemyeşil sazlıkların arasından geçer, bu sazlıklar ve deltanın suları küçük hayvanlar için yaşam kaynağı olmaktadır. Mart aylarında Cubango Nehri yağan yağmurlardan dolayı dolar taşar ve sel olarak Okavango Deltasına hayat verir. Botswana sınırından sonra da Kalahari’ye gider.

Su aygırları, dana ya da buzağı gibi bir çok cins hayvan yaşamaktadır. Su aygırları sürü halinde su altından Savuti Kanalı boyunca ilerleyebiliyor.

Okavango Deltası Resimleri Görselleri >>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • туркменистан фото
  • коста рика

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Okavango Deltası için yorumda bulun

    Okavango Deltası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Okavango Deltası için ilk yorumu yapabilirsin.