Ol Doinyo Lengai

Ol Doinyo Lengai; Afrika sınırları içerisinde, Rift Vadisi’nde olan bir volkanik dağdır. Çevrede yaşayan Masai insanları buraya “Tanrı Dağı”da derler.

Ol Doinyo Lengai

Natron Gölü’nün aşağılarında yer alan Ol Doinyo Lengai volkanik dağı, aşırı sıcak olarak nam salan bölgede yani Kuzey Tanzanya’da bulunmaktadır. Yüksekliği 2856 metre olan ve günümüzde hala aktif olan volkanın etrafında manzara pek fazla yoktur.

Ol Doinyo Lengai Hakkında Bilgi

Buraya sadece aktif volkanik dağı görmeye gelebilirsiniz. Manzaranın güzelliği şöyle dursun, bazı zamanlarda ürkütücü bile olabilir. Fakat adrenalin tutkunları için eşi benzeri bulunmayan duyguları burada yaşayabilirsiniz. Bir yazar kitabında bu dağdan şöyle bahsetmiştir; birkaç saniyede bir sarsıntı olmaktadır. Fışkıran bir lav çeşmesine benzetmiştir. Yani ayaklarının altında kaynayan bir lav gölü olduğunu söylemiştir.

Ol Doinyo Lengai Resimleri Görselleri >>>>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ol Doinyo Lengai için yorumda bulun

    Ol Doinyo Lengai için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ol Doinyo Lengai için ilk yorumu yapabilirsin.