Ömerli Piknik Alanları

İstanbul gerek Avrupa Yakası ile olsun gerek Anadolu Yakası ile olsun kesinlikle çok güzel olan bir yerdir. Hem doğal güzellikleri ile hem de tarihi güzellikleri ile insanın adeta gözlerini kamaştırır. Bununla birlikte her mevsimi ayrı bir güzellikte geçen bu şehir insana adeta mutluluk verir. Kışın yağan karı ile baharda açan çiçekleri ile yazın denizi ile insanı adeta içine çeker. Her şeyi ile apayrı bir havası vardır. Özellikle de yaz aylarında daha bir etkileyicidir. Çünkü sıcak ve kalabalık oluşu bile insanları bu şehirden vazgeçirebilen bir şey değildir. Ve bu sıcak yaz aylarında da en çok piknik yapmayı severler.

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Ömerli’ de oldukça güzel piknik alanları vardır. İsterseniz kendinizin pişirebileceği isterseniz pişenlerden sipariş edebileceğiniz Ömerli Piknik Alanı’nda birçok eğlence tesisi bulunmaktadır. Çocuklarınız için parklar ve oyun alanları bulunmaktadır. Aynı zamanda Ömerli Piknik Alanı, Anadolu Yakası’nın en sessiz sakin mesire alanıdır. Pek fazla ağaç yoktur ve düzlük bir alandır. Buna rağmen oldukça tercih edilir. Çünkü huzurlu bir ortamı vardır ve ailecek piknik yapmak için oldukça uygundur. Bunun yanında hazırda kurulu olan masalar ve hamaklar da vardır. Yani piknik yapmaya gelirken yanınızda pek fazla bir şey getirmenize gerek yoktur. Çünkü tesisin kendisinde yapılan mangaldan sipariş edebileceğiniz gibi kendiniz mangal yakarken de ihtiyacınız olan malzemeleri tesisin içindeki mağazadan satın alabilirsiniz.

Ömerli Piknik Alanı’na Polonezköy’ den hareket ederek araç ile yaklaşık olarak yirmi dakikada ulaşabilirsiniz. Aralarında ortalama olarak on üç kilometre vardır. Bu piknik alanı çevrede bulunan diğer mesire alanlarının aksine çok daha uygun fiyata sahiptir ve kişileri gereksiz para harcamaktan kurtarır. Üstelik servisi de oldukça iyi olan bu piknik alanı kişiler tarafından bolca tercih edilir.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • ömerli piknik yerleri
  • omerli piknik alani

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ömerli Piknik Alanları için yorumda bulun

    Ömerli Piknik Alanları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ömerli Piknik Alanları için ilk yorumu yapabilirsin.