Otağtepe’ye Nasıl Gidilir

İstanbul’un Anadolu yakasındaki yeşil ilçelerinden olan Beykoz ilçesinde, Kavacık semti sınırlarında yer alan Otağtepe, kentin ve boğazın muhteşem manzarasının en güzel izlenebildiği yerlerden biridir. Boğaziçi Köprüsü’nden geçenlerin hayranlıkla izlediği kocaman Türk bayrağının dalgalandığı tepe Otağtepe’dir. Burada yer alan TEMA Vakfına ait gezi parkı, muhteşem bir İstanbul Boğazı manzarasına sahiptir. Otağtepe’ye ulaşım için öncelikle Beykoz ilçesine erişmek gerekmektedir.

Otağtepe Nasıl Gidilir?

Beykoz ilçesine, Anadolu yakasının ulaşım üssü olarak kabul edilebilecek ilçelerden olan Üsküdar’dan rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Sarı minibüsler ile Otağtepe’ye gidilebileceği gibi İETT otobüsleri ile de Beykoz’a ulaşım söz konusudur. 14M ve 15M seferleri Otağtepe otobüs durağından geçmektedir. Bu otobüs seferleri ile Kadıköy ya da Üsküdar’dan Otağtepe’ye ulaşılması mümkündür.

Özel araç ile Otağtepe’ye erişim için Avrupa yakasından ikinci köprü üzerinden gelenler köprüyü geçince Kavacık sapağından çıkmalı, Otağtepe Caddesine ulaşmalıdır. Birinci köprüden gelenler köprüyü geçtikten sonra Çengelköy Mahallesi’ne sapmalı ve Anadolu Hisarı Mahallesine ulaşmalıdır. Daha sonra Otağtepe Caddesini takiben Otağtepe’ye erişmek mümkündür.

Otağtepe Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Kilyos'a Nasıl Gidilir? başlıklı makalemizde Kilyos Foto Galerisi ve Kilyos’a Nasıl Gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • otağtepeye nasıl gidilir
  • otağtepe

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Otağtepe’ye Nasıl Gidilir için yorumda bulun

    Otağtepe’ye Nasıl Gidilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Otağtepe’ye Nasıl Gidilir için ilk yorumu yapabilirsin.