Polonezköy Piknik Alanları

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan birçok güzel yer ve birçok etkinlik ve yapılacak şey vardır. Özellikle de gelen bu yaz aylarıyla birlikte insanlar daha çok dışarı çıkmaya ve güzel havanın tadını çıkarmaya başlamıştır. Bundan dolayı da sokaklar ve caddeler çok kalabalık olmuştur. Haliyle de bu insanları rahatsız etmiştir ve kalabalıktan kaçmak için daha sakin yerlerde bir şeyler yapmak istemişlerdir. Bu da doğal olarak akıllara pikniğe gitmeyi getirmiştir. Polonezköy piknik alanları oldukça gelişmiştir ve çok da güzeldir. Bu sebeple de kişiler özellikle de aileler burada bulunan piknik alanlarını tercih etmişlerdir ve bundan da memnun kalmışlardır.

Polonezköy Piknik Alanları’ndan bir tanesi Polonezköy Piknik Park’tır. İçinde bir de hayvanat bahçesi bulunan bu piknik alanı küçük çocuklar arasında oldukça sevilmektedir. Çünkü hayvanlar parkın içinde rahatça gezebilmektedir. Yani çocuğunun tavuklarla, ördeklerle, tavus kuşlarıyla birlikte yürüyebilirler. Bu da onlar için doğal bir ortam oluşturmuştur. Parka tam giriş ücreti 20 ₺ , indirimli giriş ücreti 10 ₺’ dir. Ayrıca parkın içine dışarıdan yiyecek de sokmak yasaktır. Her şeyi çeride bulunan marketten almanız gerekir. Oturacağınız masanın yanında bulunan mangalda da aldığınız mangal yiyeceklerini pişirebilirsiniz. Bununla beraber tesisin içinde pişirilen mangal yiyeceklerinden de sipariş edebilirsiniz. Buraya Polonezköy merkezden yaklaşık on bir dakikada gelebilirsiniz ve gelirken yanınıza bir şey almanıza gerek yok ki zaten alsanız bile içeriye sokmuyorlar.

Polonezköy piknik alanları arasında bulunan bir diğer yer ise Polonez Park’tır. Burası Piknik Park’ ın aksine dışarıdan yiyecek kabul etmektedir ve mangalı kendileri vermektedir. Giriş ücreti 10 ₺’ dir ve ayrıca burada da servis ücreti alınmaktadır. Çünkü dışarıdan içeriye çatal, bıçak, tabak gibi şeyleri getirmek yasaktır. Fakat bunun dışında her şey serbesttir ve rahatça kullanılabilir. Polonezköy ile aralarında yaklaşık 15 dakikalık bir mesafe vardır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • polonezköy piknik alanları
  • polonezköy piknik yerleri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Polonezköy Piknik Alanları için yorumda bulun

    Polonezköy Piknik Alanları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Polonezköy Piknik Alanları için ilk yorumu yapabilirsin.