Quletoa Volkanik Lake

Quletoa Volkanik Lake, muhteşem bir görüntüsü olan, volkan içerisinde bir göldür. Böylesine bir güzelliği kimsenin gördüğünü tahmin etmiyorum. Gölün rengi, insanları öylesine büyülüyor ki anlatılmaz.

Quletoa Volkanik Lake

Volkan sadece 3km kadar yüksekliği olan, fakat göz alıcı bir güzelliğe sahip bir doğa kalıntısıdır. 1280 yılda ortaya çıkmış bir volkanik dağ olup neredeyse 1000 yıl aktifti ve sekiz kez büyük birer patlama meydana getirdi. Patlama sonucunda o kadar güzel bir doğa harika olarak kaldı ki, artık herkes korkmadan Quletoa Volkanik Gölü’nü ziyaret etmeye gidebiliyor. O kadar güzel bir kalıntı olarak kalmış ki, ziyaret edenler dağın yanında ayrılamıyor ve birçok anı biriktiriyor. Yıllarca aktif olmayan ve turistler için açık olan göl, her yıl birçok kişi tarafından ziyaret edilir.

Quletoa Volkanik Lake Nerede – Quletoa Volkanik Lake Hakkında Bilgi

Siz Quletoa Volkanik Gölü’nü hiç gördünüz mü? Orada görebileceğiniz mavi rengin tonlarını hiçbir yerde göremezsiniz. O kadar büyüleyici, o kadar göz alıcı ki, gözlerinizi üzerinden alamayacaksınız. Gelen turistler birçok resim çektirerek anılarını kayıt edip evlerine dönüyorlar. Artık bir turizm bölgesi olarak kabul edilen Quletoa Volkanik Gölü, Quletoa tarafından korunmaktadır. Görüntüsü bir volkan, fakat kesinlikle dağılmış volkanik kalıntılar bulamazsınız. Göl tertemiz olup suyu hissedebilirsiniz. Tamamen batı dünyasına ait bir volkandır. Quletoa Volkanik Gölü sayesinde turizm hızlı bir şekilde gelişmiştir. Turistlerin sayısı her geçen gün artmaktadır ve bir defa gelen, tekrar gelmek istemektedir.

Quletoa Volkanik Lake Nasıl Gidilir

Dünyada birçok volkan dağları bulunur, fakat bu kadar güzel, rengi yerinde ve bir metreden fazla yaklaşabileceğiniz kaç tane volkan olabilir hiç bilemiyorum. Dünyada artık aktif olmayan ve hala aktif olan, her geçen gün patlamaya hazırlanan birçok volkan vardır. Aktif olmayan volkanlar arasına giren Quletoa Volkanı, muhteşem bir göl ile, kendisini dünyaya kanıtlamış ve turizm bölgesi olarak, turizme girerek, birçok turistlerin gelmelerine sebep oldu.

Quletoa Volkanik Lake Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Vancouver Capilano Bridge Hakkında Bilgi başlıklı makalemizde Vancouver Capilano Bridge, Vancouver Capilano Bridge Foto Galerisi ve Vancouver Capilano Bridge Hakkında Bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Quletoa Volkanik Lake için yorumda bulun

    Quletoa Volkanik Lake için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Quletoa Volkanik Lake için ilk yorumu yapabilirsin.