Rwenzori Mountains

Rwenzori Mountains; Afrika sınırları içerisinde bulunan Rwenzori Mountains, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Uganda’da bulunmaktadır. Nil Nehrinden beslenmektedir. Yüksekliği 5109 metre olmaktadır.

Rwenzori Mountains

Oluşum zamanı üç milyon yıl öncesine dayanmaktadır. Bir diğer adı da “Ay Dağları” olmaktadır. Dağın bulutlar arasındaki zirvesi sadece rüzgârlı günlerde ve sis dağıldığı zaman kendisini göstermektedir. Tüm görkemini kısacık zamana saklar. İlk 1906 yılında Abruzzi Luigi di Savoia tarafından resmedilmiştir.

Afrika’nın karlı dağları Rwenzori Mountains yani Ay Dağlarında bulunmaktadır. Rwenzori Dağlarından ve buzullardan oluşan sular, akıp giderek birçok göl oluşturmaktadır. Burada eğrelti otları ve ağaç sarmaşıkları yetişir. Bunların arasında da yaban muzlarına rastlamak mümkün.

Rwenzori Mountains Resimleri Görselleri >>>>>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Rwenzori Mountains için yorumda bulun

    Rwenzori Mountains için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rwenzori Mountains için ilk yorumu yapabilirsin.