Şanlıurfa Yılbaşı Programları 2015

Şanlıurfa Yılbaşı Programları 2015; Ülkemizin en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanan Şanlıurfa yılbaşı programları açısından çok fazla zengin değildir. Tarih kokan şehrin en önemli yeni yıl kutlamalarında sıra geceleri vardır.

Şanlıurfa Yılbaşı Programları 2015

Çiğ köftelerin yoğurulduğu, türkülerin söylendiği sıra geceleri Şanlıurfa yılbaşı programları ile pek çok mekân eğlenceyi en iyi şekli ile sunmaktadır. Şanlıurfa’nın en güzel mekânlarından Çulcuoğlu Restoran yeni yıl kutlamaları için süslediği mekânda yemek ile geceye başlamaktadır. Şanlıurfa’nın o leziz yemekleri ile yılbaşı kutlamalarının yapılacağı Çulcuoğlu Restoranda yöresel tatlardan lahmacun ve içli köfteye kadar her türlü yemek bulunmaktadır. Şanlıurfa’nın meşhur patlıcan kebabının da sunulduğu gecede eğlence canlı müzikle devam etmektedir.

<<<  Şanlıurfa Yılbaşı Programları Burada  >>>

Şanlıurfa’nın bir diğer yeni yıl kutlaması yapan mekânı da Samsat Han Konuk evidir. Tarihi esintiler taşıyan bir mekânda yemek yemek pek çok eğlenceden daha hoş olacaktır. Yer minderlerinde oturarak yemek yenen Samsat Han’da sıra gecesi tadında türküler çalıp söyleyen gurupla birlikte eğlenilmektedir. Turistlerin de ilgisini çeken mekân farklı bir gece geçirmeye yardımcı olacaktır.

Kent içerisinde bulunan Halepli Bahçe de eğlence mekânları arasında yerini almaktadır. Fuar, lunapark gibi açık hava eğlence mekânlarını bir arada bulunduran Halepli Park da yeni yıl kutlamalarında özellikle de gençlere ev sahipliği yapmaktadır.

Sıra geceleri en önemli eğlencesi olan Şanlıurfa’da sadece bir tek disco bar bulunmaktadır. Gençlerin ve öğrencilerin eğlenebilecekleri bu mekân fiyat olarak da oldukça uygundur. Ayrıca Mozaik Cafe, Hasbihal Cafe ve Şafak Cafe de eğlencenin ve yeni yıl kutlamalarının doruklarda gezeceği mekânlar arasındadır.

Şanlıurfa’da yeni yıl kutlamaları için öyle sokaklar süslenmemekte, sabahlara kadar partiler verilmemektedir. Hatta sokak eğlenceleri bile yoktur. Sadece birkaç mekânda eğlenme olanağı bulunmaktadır. O eğlenceler de sıra geceleri, halaylar ve türkü ve şarkılardan ibarettir.

Şanlıurfa’da öyle büyük şehirlerdeki gibi oryantal gösterileri, havai fişekler ve konfetiler, sabahlara kadar süren sokak organizasyonları bulunmamaktadır. Yine de gençlerin bir şekilde eğlence yolları bulduğu mekânlar vardır. Henüz yeni yeni gelişmeye başlamakta ve yeni disco ve barlar açılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Mardin Yılbaşı Programları 2015 başlıklı makalemizde Atatürk Kültür Merkezi, Garden Inn Mardin Oteli ve Kasr-ı Nehroz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Şanlıurfa Yılbaşı Programları 2015 için yorumda bulun

    Şanlıurfa Yılbaşı Programları 2015 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şanlıurfa Yılbaşı Programları 2015 için ilk yorumu yapabilirsin.