sarıyer piknik alanları

Sarıyer her ne kadar şehrin dışında kalan bir semt olsa da özellikle de piknik alanları ile oldukça dikkat çeker. Çünkü oldukça doğal ortamda piknik yapılabilirken bu ortamlar oldukça güzel korunmuştur. İnsanlar kalabalıktan kaçabilmek biraz da olsa huzuru bulmak için bulabildikleri vakitlerde kendilerini Sarıyer piknik alanlarına atmaktadırlar. Burada doğa ile iç içe olmak insanlara oldukça huzur vermektedir. Ayrıca burada o kadar çok piknik alanı bulunmaktadır ki. Üstelik hepsi de oldukça gelişmiştir.

Sarıyer piknik alanları arasında hepimizin konserler ve etkinlikler ile bildiği Parkorman da bulunmaktadır. Oldukça geniş ve büyük bir alan olan Parkorman’ da piknik yapmak oldukça eğlencelidir. Üstelik ne kadar kalabalık olursa olsun çok büyük olduğu için asla yığın yığın insan olmaz. Burada sadece piknik yapmak değil aynı zamanda yürüyüş yapmak da çok güzeldir. İçinde bulunan çeşitli cafe ve restoranlarda oturup oradan sipariş verebilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızın oyun oynaması için de oldukça geniş alanlar bulunmaktadır.

Bu semtte bulunan bir diğer piknik alanı ise Fatih Ormanı’ dır. Adının Fatih Sultan Mehmet’ten almış olan bu orman fazlasıyla geniştir. İçeriye giriş ücreti 10 ₺ olan bu yerde rahatlıkla piknik yapabilirsiniz. Fakat eğer yanınızda çocuklarınız varsa biraz dikkatli olmanız gerekebilir çünkü pek fazla dokunulmamış bir orman olduğundan dolayı içinde birçok hayvan bulunmaktadır ki bunlardan birisi de yılandır. Bu sebeple biraz dikkatli olmak gerekir. Bunun dışında içinde bulunan patika yollar sayesinde ormanın içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Sarıyer Belediyesi’nden Fatih Ormanı’na yaklaşık yirmi dakikada ulaşabilirsiniz. Oldukça dinlendirici ve huzur verici bir yer olan Fatih Ormanı Sarıyer Piknik Alanları arasında en gözde olan mesire yerler arasında bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Diyarbakır da ne yapılır, diyarbakır rehberi başlıklı makalemizde diyarbakır cemal paşa hanı, diyarbakır dicle nehri ve diyarbakır on gözlü köprü hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • sarıyer piknik alanları

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sarıyer piknik alanları için yorumda bulun

    sarıyer piknik alanları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak sarıyer piknik alanları için ilk yorumu yapabilirsin.