Serik Gezilecek Yerler

Antalya’nın en turistik ilçelerinden biri olan Serik,  sadece ilin değil, ülkenin en çok turist çeken bölgeleri arasında yer almaktadır. İl merkezine yaklaşık 38 Km kadar uzaklıkta yer alan ilçenin, 22 Km uzunluğunda kıyısı mevcuttur. Birçok turistik işletmenin konaklama ihtiyacını en kaliteli şekilde karşıladığı Serik’te, çok sayıda turistik eser ve bölge yer almaktadır.

Serik Gezilecek Yerlerserik-gezilecek-yerler

Serik Hakkında Bilgi ve Serik Tarihi

M.S. 2. yüzyılda ilk yerleşimin izleri görülen Serik, Balkan Savaşı sırasında bölgeye göç eden Batı Trakya Türklerine ve Giriş Savaşı sırasında bölgeye gelen Girit Türklerine ev sahipliği yapmış beldelerden biridir.

 Gezilecek yerler;

Serik hem tarihi, hem turistik açıdan birçok gezilmesi görülmesi gereken yere sahip eşsiz beldeler arasındadır. Serik gezilecek yerler arasında başlıcalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Zeytintaşı Mağarası

Doğal güzelliklerin çok sayıda yer aldığı Serik’te henüz turizme açılamamış ancak turizme kazandırılması için yoğun çabaların ve çalışmaların devam ettiği Zeytintaşı Mağarası ilçenin turistik değeri açısından oldukça önemlidir. Mağara, Serik ilçesine bağlı Akbaş Köyü sınırları içinde yer almaktadır.

 Sillyon Antik Kenti

Serik ilçesinin dünya çapında ünlü antik kentlerinden biri olan Sillyon Antik Kenti, Serik seyahatlerinde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Kurşunlu Şelalesi

İki kilometre uzunluğunda bir kanyonun içinde yer alan şelale, yedi adet göletin küçük şelaleler ile birbirine bağlandığı bir bütündür. Su, 18 metre yükseklikten düşmektedir. Şelale ve çevresi park şeklinde düzenlenmiştir, yöre halkı için ideal bir piknik alanı teşkil etmektedir.

Serik’te görülmesi gereken diğer yerleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Aspendos Antik Kenti
 • Pednelissos Antik Kenti
 • Selge Antik Kenti
 • Perge Antik Kenti
 • Boğazkent Kuş Cenneti
 • Uçansu Şelalesi, vb.

Serik e Nasıl Gidilir

Antalya Serik arası yaklaşık 38 Km’dir. Havayolu ile ya da karayolu ile Antalya merkeze ulaştıktan sonra toplu taşıma ya da şahsi araçlarla ilçeye rahatlıkla geçilebilmektedir.

Serik Yemekleri Ne Yenir

Akdeniz mutfağının bütün leziz unsurlarını Serik’te de bulmak mümkündür. Doğal olarak deniz ürünleri de yöre mutfağında başı çeken kategorilerden biridir. Ayrıca, birçok dünya mutfağının başarılı uygulamalarının tadılabileceği işletmeler de ilçe de çok sayıda yer almaktadır.

Serik Resimleri

Bir önceki yazımız olan Erken Rezervasyonla Uygun Gemi Turları başlıklı makalemizde Balear Adaları Turu, Ege Adriyatik Gemi Turu ve Erken Rezervasyonla Uygun Gemi Turları hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

 • serik gezilecek yerler
 • serikte gezilecek yerler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Serik Gezilecek Yerler için yorumda bulun

  Serik Gezilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Serik Gezilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.