Şile Piknik Alanları

Şile daima oldukça dikkat çeken bir yer olmuştur. Denizin kenarında sakin bir yer oluşu insanların adeta kaçış yeri olmuştur. İstanbul’da yaşayan insanlar şehirden sıkıldıkları zaman biraz huzur bulmak, biraz dinlenmek için Şile’ ye kaçarlar. İnsanlar yalnızca denize girmek için değil aynı zamanda doğada biraz da olsa huzur bulmak için de Şile’ ye gelirler. Çünkü Şile’ de bulunan bozulmamış güzellik onları fazlasıyla etkiler. Yeşil ve mavinin eşsiz buluşması olan Şile kişileri gerçekten de fazlasıyla dinlendirir.

Şile piknik alanları arasında ise en çok Serintepe Piknik Alanı dikkat çeker.  Özellikle kebabı ile meşhur olan bu mesire alanında rahatlıkla piknik yapabilirsiniz. Ancak Serintepe adından da anlaşılabileceği gibi biraz rüzgârlı olup estiği için ona göre tedbir alınarak giyinmekte fayda bulunmaktadır. Aynı zamanda burada olup buradan gün batımını izlemek de oldukça keyiflidir. Şile merkezden yaklaşık olarak bir buçuk kilometre uzakta olan bu yere araçla gitmek isterseniz eğer yaklaşık altı dakika sonra orada olabilirsiniz. Ayrıca burada paintball da oynayabilirsiniz ki burada paintball oynamak oldukça zevklidir. Piknik için her şeyi kendinizin aldığı bu yerde oldukça eğleneceksiniz ve huzur ile dolup doğa ile baş başa kalacaksınız.

Şile piknik alanları arasında bulunan bir diğer ise Çamlık Piknik Alanı’ dır. Biraz tepede kaldığı için yaz da olsa biraz estiği için kıyafet seçiminde dikkat etmekte fayda bulunmaktadır. Fakat Çamlık Piknik Alanı oldukça temiz bir alandır. Üstelik aile için de oldukça uygun bir yerdir. Şile’nin merkezinden Çamlık Mesire Alanı’na gitmek yaklaşık olarak dört dakika sürmektedir. Çünkü bir kilometre gibi az bir mesafe vardır. Çamlık Piknik Alanı’na giderken yanınıza mutlaka ama mutlaka piknik için gerekli olabilecek tüm her şeyi almanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • şile piknik alanları
  • şile piknik mekanları

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Şile Piknik Alanları için yorumda bulun

    Şile Piknik Alanları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şile Piknik Alanları için ilk yorumu yapabilirsin.