Silifke Uzuncaburç

Silifke Uzuncaburç; Uzuncaburç Silifke’ye 30 km uzaklıkta olan tarihi zenginliklerimize renk katan bir yer olmaktadır. Adını burçların yüksekliğinden, yani uzunluğundan almıştır.

Silifke Uzuncaburç

Uzuncaburç’u gördüğünüzde zamanında insanların bu büyüklükteki yapıları nasıl yaptığını aklınız almıyor. Ve müthiş bir hayranlıkla izliyorsunuz bu tarihi yapıları. Mutlaka ama mutlaka görmeniz gereken, hele de Silifke’ye gelip görmeden dönmemeniz gereken bir yerdir.

İlk girişten soldaki burçları, insan şekli verilmiş sütunları gördükten sonra daha ilerilere giderek, tanrının odasını görmenizi tavsiye ederim. Burçların tam karşı tarafı, yani girişin sağ tarafındaki yaşam alanı olan kuleyi de görmelisiniz. Buralara kadar gelmişten keçi otlatan yaşlı teyzenin de hatırını sormadan geçmeyiniz…

Uzuncaburç Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • alanya gece hayatı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Silifke Uzuncaburç için yorumda bulun

    Silifke Uzuncaburç için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Silifke Uzuncaburç için ilk yorumu yapabilirsin.