Sömestr Tatil Programı 2014 – Sömestr da Ne Yapsam

Yeniden sömestr tatili geldi. Çocuklar mutlu! Zira, hem okul günlerine uzunca bir mola verildi, hem de anneler ve babalarla birlikte yapılacak tatiller de kapıda! Sömestr tatilinde tatil programı yapmak bu açıdan anne ve babalar için en kritik görevler arasında yer almaktadır. Çocukların keyfini bozmamak, zamanı ve bütçeyi en doğru şekilde kullanabilmek için iyi bir planlama elzemdir.

Sömestr Tatil Programı 2014 – Sömestr da Ne Yapsam

sömestr tatili 2014

sömestr tatili 2014

Sömestr tatilinde tatil programı nasıl yapılır?

Sınırlı bir zaman ve çok fazla beklenti söz konusu olduğunda iyi bir planlama kaçınılmazdır. Sömestr tatili söz konusu olduğunda ise beklentilerdeki öncelik çocuklara doğru kaymaktadır, kaymalıdır. Çünkü sömestr tatili aynı zamanda bir karne hediyesi olarak algılanmaktadır.

Bütçe belirlendikten sonra karar almayı hızlandırmak için çocuklara “ne istediklerini” değil, “hangisini seçeceklerini” sormak çok daha rasyonel bir harekettir. Bu nedenle onların beklentilerini sormadan önce bir alternatifler listesi oluşturmak gerekmektedir.

 

 

sömestr tatili ne yapsam

sömestr tatili ne yapsam

Sömestr tatilinde tatil programı seçenekleri arasında öne çıkanlar şunlardır:

 • Yurt içi oteller sömestr tatil paketleri
 • Yurt içi kayak tatili paketleri
 • Yurt dışı kayak tatili paketleri
 • Yurt içi kültür turu paketleri
 • Yurt dışı kültür turu paketleri
 • Yurt dışı sıcak bölgeler.
WOW Topkapı Palace

WOW Topkapı Palace

Yurt içi oteller sömestr tatil paketleri kapsamında Antalya otelleri, Afyon kaplıca otelleri, şehir otelleri (Bursa, Ankara, İzmir, vb.), Ege otelleri gibi seçenekler arasında seçim yapılması mümkündür.

yurtiçi tatil turları

yurtiçi tatil turları

Yurt içi kayak tatili paketleri kapsamında Bursa Uludağ otelleri, Bolu Kartalkaya otelleri, Ilgaz Dağı otelleri, Kayseri Erciyes otelleri, Erzurum Palandöken otelleri gibi seçenekler arasından seçim yapılması mümkündür.

kayak tatili

kayak tatili

Yurt dışı kayak tatili paketleri kapsamında Bulgaristan otelleri, İsviçre otelleri, Makedonya otelleri gibi seçenekler arasından seçim yapılması mümkündür.

yurtiçi kültür kutları

yurtiçi kültür kutları

Yurt içi kültür turu paketleri kapsamında Kapadokya turları, Karadeniz turları, Likya turları, Safranbolu turları gibi seçenekler arasından seçim yapılması mümkündür.

yurt dışı kültür turları

yurt dışı kültür turları

Yurt dışı kültür turu paketleri kapsamında Avrupa Turları, Amerika turları, Afrika turları, Uzakdoğu turları, Balkan turları, Yunanistan turları gibi seçenekler arasından seçim yapılması mümkündür.

maldivler

maldivler

Yurt dışı sıcak bölgeler kapsamında Güney Afrika turları, Güney Amerika turları, Uzakdoğu turları, egzotik adalar turları gibi seçenekler arasından seçim yapılması mümkündür.

Tüm bu paketlerin hepsi olağanüstü güzellikte bir tatil, unutulmaz anılar anlamına gelebilecek potansiyele sahiptir. Önemli olan en doğru ve tüm ailenin beklentilerini optimize eden en uygun tatil programının seçilip, güvenilir bir şirket ile anlaşma sağlanıp ve vakit geçirmeden tatile başlamak olacaktır.

Sömestr Tatil Programı Resimleri

Bir önceki yazımız olan Sömestr Yurtiçi Tatil Turları başlıklı makalemizde Erciyes Otelleri, Kartalkaya Otelleri ve Palandöken Otelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

 • sümela manastırı
 • oymyakon

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Sömestr Tatil Programı 2014 – Sömestr da Ne Yapsam için yorumda bulun

  Sömestr Tatil Programı 2014 – Sömestr da Ne Yapsam için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sömestr Tatil Programı 2014 – Sömestr da Ne Yapsam için ilk yorumu yapabilirsin.