Taşdelen Mesire Yeri

Piknik yapmak daima her insan için huzur veren bir eylem olmuştur çünkü insanlar doğa ile baş başa olmayı çok severler. Bunun yanında biraz dağ havası, orman havası diye adlandırdığımız temiz hava herkesin çok hoşuna gider. Bu sebeple de bulabildikleri her boş vakitte ya da fırsatta pikniğe gitmeye çalışırlar. Ancak bu İstanbul’ da yaşayan insanlar için çok zordur çünkü her yerin taş bina yapılmış olması şehirdeki yeşil alanı çok çok fazla azaltmıştır. Hatta yok denecek kadar az olan yeşil alan ve ormanlar olabildiğince dışarıda kalmıştır. Bu sebeple de insanlar mecburen şehir dışında kalan ormanlara yolculuk edip birkaç saat de olsa orman havasını soluyup dinlenmeye çalışırlar.

Bu şekilde olan piknik alanlarından birisi de Taşdelen Mesire Alanı’ dır. Bu mesire alanına ulaşmak için yaklaşık olarak bir saat kadar bir araba yolculuğu yapmak gerekir ve Taşdelen Mesire Alanı’na giriş ücreti 10 ₺’ dir. Dışarıdan rahatça yiyecek ya da içecek sokabildiğiniz bu yere gelirken yanınızda mutkala boş bir de bidon getiri.n Çünkü güldür güldür akan çeşmelerdeki sular oldukça lezzetlidir ve sizler onu içtikten sonra tadına doyamayacaksınız. Bununla birlikte oldukça büyük bir piknik alanı olan Taşdelen Mesire Alanı’na ne kadar insan geliyor olursa olsun asla yığın yığın bir görüntü olmaz çünkü çok geniş bir alana sahiptir.

Ayrıca bu mesire alanında ATV ile safari yapmaktan çok hoşlanacaksınız. Sizi ormanın içine kadar sokacak olan bu seyahat ile çok mutlu olacaksınız. Bununla birlikte dilerseniz panitball da oynayabilirsiniz ve bu piknik alanında çocuklarınız için de birçok park ve oyun alanı bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mangal Alanları başlıklı makalemizde avcılar koru, Belgrad Ormanı ve Göztepe Mangal Keyfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • taşdelen mesire alanı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Taşdelen Mesire Yeri için yorumda bulun

    Taşdelen Mesire Yeri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Taşdelen Mesire Yeri için ilk yorumu yapabilirsin.