Tema Vakfı Hakkında Bilgi

11 Eylül 1992 tarihinde Hayrettin Karaca ve Nihat Gökyiğit tarihinde kurulmuş bir vakıf olan Tema Vakfı’nın tam ismi “Türkiye Erozyanla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı” şeklindedir. Vakfın ana amacı; her şeyin kaynağı olan toprağın korunması; ondan alınan ona geri verilmesi yönünde çaba harcanmasıdır. 

Tema Vakfı Hakkında Bilgi

Oldukça yaygın bir yapılanma ve etkin faaliyet temposu içinde olan Tema Vakfı’na gönüllü olarak destek olmak isteyenler; maddi bağışlarda bulunabilecekleri gibi aşağıdaki şekillerde de vakfa yardımcı olmak mümkündür:

  • Genç Tema Gönüllüsü olmak
  • Derneğe üye kazandırmak yönünde çaba harcamak
  • Toplumsal bilinci geliştirme faaliyetlerine katılmak
  • Tema gönüllü eğitimcisi olmak, vb.

Toprağın gerektiği gibi kullanılmıyor olması, hatta zarar görmesine neden olan birçok yanlış uygulamanın gerçekleşiyor olması vakfın mücadele ettiği en büyük sorunlardan biridir.  Erozyona neden olan çevre yanlışlarına dikkat çekmek, genç nesil üzerinde bu konuda hassasiyet ve alt bilinç geliştirmek vakfın faaliyetlerinin temeline teşkil eden konular arasında yer almaktadır.

Sınırsız şefkati ve cömertliği ile sarıp sarmalayan doğaya ve toprağa insanoğlunun göstermesi gereken vefa ve anlayışın en önemli temsilcilerinden biri olarak Tema Vakfı son derece  değerli bir faaliyetin öncülüğünü gerçekleştirmektedir.

Tema Vakfı Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Fas Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Agadir, Fas Foto Galerisi ve Fas Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • tema vakfı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tema Vakfı Hakkında Bilgi için yorumda bulun

    Tema Vakfı Hakkında Bilgi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tema Vakfı Hakkında Bilgi için ilk yorumu yapabilirsin.