Ucuz Uçak Bileti Almanın Yöntemleri

Havayolu ulaşımı, uzakları yakın eden, konforuyla yolculukların keyfini katlayan bir seçenek olarak her dönem en çok tercih edilen ulaşım şekillerinden biri olmuştur. Ancak, bu konforun doğal olarak bir bedeli olmakta ve bu bedel de ucuz denebilecek düzeylerin hayli üzerinde seyredebilmektedir.

Ucuz Uçak Bileti Almanın Yöntemleriuçak-bileti-görselleri

Bu nedenlerden ötürü ucuz uçak bileti almanın yöntemleri bu konfora ulaşabilmek açısından merak edilen hususlar arasında başı çekmektedir. Sektörün içinden bir uzmanın paylaştığı bazı bilgileri bilmek ve uygulamak kaydı ile ucuz bilet bulmak imkânsız değildir.  Bu bilgileri ise şu şekilde özetlemek mümkündür:

  • Uçuş saatinden yaklaşık olarak altı hafta önce uçak bileti fiyatlarının ortalama seviyenin altına indiği gözlemlenmiştir. Bu nedenle bilet alımı için bu dönemin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Uçuş saatinden 24 saat önce bilet iptali yapılması halinde bazı havayolu şirketleri bilet bedelinin tamamını iade etmektedirler. Bilet fiyatlarının alış bedelinden daha düşük seviyelere indiği durumlarda 24 saat öncesinde bilet iptali yapılarak düşük fiyattan yeni bilet alınması aradaki fark kadar kazanç oluşmasını sağlayacaktır.
  • Online ya da direkt bilet alımlarında kredi kartı kullanımı oldukça yaygındır. Kullanılan kredi kartının havayolu şirketlerinin çıkardığı kartlardan biri olması halinde bazı promosyonlardan ve indirimlerden yararlanmak mümkün olabilmektedir. Bu nedenle bu kapsamdaki kredi kartı uygulamalarını yakından takip etmek fayda arz edecektir.
  • Gidiş-dönüş bilet almak en çok tercih edilen yollardan biridir. Ancak, bazen tek yön iki bilet almanın toplamda çok daha ucuz fiyatların yakalanmasını sağladığı durumlar söz konusudur. Bilet alırken bu seçeneğin de bilincinde olunmasında fayda bulunmaktadır.
  • Geçmiş veriler göstermektedir ki Salı günleri saat 15:00 civarı ucuz bilet alımı için en uygun tavsiye gün ve saati içermektedir. Bunun nedeni ise uzmanlarca şu şekilde açıklanmaktadır; havayolu şirketleri kampanyalı uçuşlarını Pazartesi günü akşam saatlerinde başlatmaktadırlar. Bir sonraki gün olan Salı günü saat 15:00 civarı, fiyatların en ucuz düzeylere indiği saat dilimi olmaktadır.
  • Havayolu şirketleri sanal iletişim kanallarını oldukça etkin bir şekilde kullanmaktadırlar. Bu iletişim kanalları aracılığı ile şirketler uyguladıkları kampanyaların ve indirimlerin duyurusunu yapmaktadırlar. Bu nedenle havayolları şirketlerinin e-bültenlerine üye olunması, bu tarz imkanlardan zamanında haberdar olmayı sağladığından, ucuz bilet şansını yakalamak açısından büyük avantaj oluşturmaktadır.

Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları

Uçak Firmaları

Bir önceki yazımız olan Erken Rezervasyonla Uygun Yurtdışı Turları ve Fiyatları başlıklı makalemizde Erken Rezervasyonla Uygun Yurtdışı Turları ve Fiyatları, İngiltere turları erken rezervasyon ve İspanya turları erken rezervasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • alanya tatil yerleri izle

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ucuz Uçak Bileti Almanın Yöntemleri için yorumda bulun

    Ucuz Uçak Bileti Almanın Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ucuz Uçak Bileti Almanın Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.