Victoria Şelaleleri

Victoria Şelaleleri; Dünyanın en geniş şelalesi unvanını elinde tutan bir şelale olmaktadır. Göz gözü görmeyen, tozu dumana katan bir hırçınlıkla akan bir şelaledir. Uçuşan veya da akan bir bulut gördüğünüzü düşünüyorsunuz…

Victoria Şelaleleri

Nambiya’nın hemen üzerinde, Zambia’nın alt sınırında yer alan Victoria Şelalelerinin yüksekliği 500 metre olduğu söylenmektedir. Yer yer 1,6 km genişliğinde olan, yer yer ise daha da daralan şelalenin varış noktası, sağı solu kayalıklarla daralarak 60 metreye kadar inerek sarp bir kanyona dökülmektedir.

Dünya’nın Doğa harikası yerlerinden biri olan Victoria Şelaleleri’ni 1855’te gören İskoç misyoner Dr. David Livingstone’un şelaleye bakarken o şaşkın heykeli yapılmıştır.

Ayrıca Dr. David ilk gören kişi olarak şelaleye kendi kraliçesinin adı olan Victoria adını vermiştir.

Victoria Şelaleleri Resimleri Görselleri >>>>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Victoria Şelaleleri için yorumda bulun

    Victoria Şelaleleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Victoria Şelaleleri için ilk yorumu yapabilirsin.