Virunga Dağları

Virunga Dağları; Afrika sınırları içerisinde yer almaktadır. Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile Uganda arasındadır. Üç Doğu Afrika ülkesinin tam ortasında sekiz tane volkanik dağlardır Virunga Dağları.

Virunga Dağları

İki tanesi hala aktif olarak lav püskürtmektedir. Sekizinin de aktif olduğu dönemlerde Virunga Dağları’nın volkanlarından kavurucu gazlar ve altın rengi lav selleri püskürmekteydi. Şimdilerde sadece ikisi aktif olduğu için, çevrede ormanlık alanlar oluşmuştur. Kocaman orman farelerine ve bunların en yakın akrabası olan fillere burada rastlamanız çok olası bir durum.

M’fumbiro Dağları olarak ta anılan Virunga Dağları,  80 kilometrelik bir alanı kaplamaktadır. Virunga Dağları arasında en yüksek dağ Karisimbi Dağı’dır (4507m).

Bu bölgede bulunan, nesli tükeniyor diye bilinen dağ gorillerini kaçak avcılardan korumaya kendini adayan Dian Fossey isimli araştırmacı, araştırma yaptığı Ruanda Milli Parkında bir saldırıya uğramış, ve bu saldırı sebebiyle yaşamını yitirmiştir.

Virunga Dağları Resimleri Görselleri >>>>>>>

Bir önceki yazımız olan Dades Koyağı başlıklı makalemizde Dades Koyağı, Dades Koyağı Hakkında Bilgi ve Dades Koyağı Resimleri Görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Virunga Dağları için yorumda bulun

    Virunga Dağları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Virunga Dağları için ilk yorumu yapabilirsin.