Yerköprü Şelalesi

Yerköprü Şelalesi; Silifkeye 270 km Konya Karaman’a 110 km uzaklıkta olan doğa harikası bir şelale olan Yerköprü şelalesi, doğa yürüyüşünü seven ve doğa hayranı olan herkesin görmesi gereken bir yerdir.

Yerköprü Şelalesi

Yer köprü şelalesine yaz aylarında gidiyorsanız şapka, su ve atıştırmalıkları yanınıza alarak gitmenizi tavsiye ederiz. Zira uzunca bir yürüyüşten sonra bu güzel mekâna varacaksınız. Şahsen ben çocuklarımla bile gittim. (çok gezen bir aile olduğumuz doğrudur)

Eğer ki son bahar ya da kış aylarında gidiyorsanız, 4×4 bot ve yağmurlukla gitmelisiniz. Mersin mevsimiyle uzaktan yakından alakası yok çünkü. Konya Karaman’a olan yakınlığını da göz ardı etmeyiniz…

Bol bol fotoğraflama yapabileceğiniz güzellikte olmakla beraber, yasaklara uymanızı tavsiye ederiz. Şelaleye en yakın kayalıklara çıkmak isteyeceksinizdir belki ama ıslak ve kaygan kayaların ne kadar tehlikeli olduğunu, kayaların arasına sıkıştığınız zaman çıkmanızın bir hayli zor olduğunu tahmin edersiniz sanırım…

 Yerköprü Şelalesi Foto Galerisi

Bir önceki yazımız olan Silifke Uzuncaburç başlıklı makalemizde uzuncaburç hakkında bilgi, Uzuncaburç Nerede ve Uzuncaburç Resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

  • yerköprü şelalesi

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yerköprü Şelalesi için yorumda bulun

    Yerköprü Şelalesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yerköprü Şelalesi için ilk yorumu yapabilirsin.